V-STROM KLUB SLOVENSKO
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

V-STROM KLUB SLOVENSKO

KOMUNITA MAJITEĽOV A PRIAZNIVCOV CESTOVNÝCH ENDÚR
 
DomovGalleryLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenie
Prihlásenie
Užívateľ:
Heslo:
Prihlásiť automaticky pri ďalšej návšteve: 
:: Zabudli ste svoje heslo?
Posledná téma
» Comeback
Pneumatiky na DLko - Stránka 2 I_icon_minitimeSo 6 apríl 2024 - 12:50 pre Zolike

» MilankoDL odpočívaj v pokoji
Pneumatiky na DLko - Stránka 2 I_icon_minitimeUt 1 august 2023 - 21:17 pre vanas-v1

» Suzuki v strom 800 DL / 2023
Pneumatiky na DLko - Stránka 2 I_icon_minitimeSo 29 júl 2023 - 18:39 pre Slavo

» Jesenne stretnutie V-Strom CZ/SK
Pneumatiky na DLko - Stránka 2 I_icon_minitimeSt 7 jún 2023 - 19:51 pre Zolike

» Kam v roku 2023
Pneumatiky na DLko - Stránka 2 I_icon_minitimeSo 29 apríl 2023 - 11:48 pre Topol85

» Klubové nálepky 7x7cm
Pneumatiky na DLko - Stránka 2 I_icon_minitimeSt 11 január 2023 - 19:53 pre hruso25

» DL 1000
Pneumatiky na DLko - Stránka 2 I_icon_minitimeSt 6 júl 2022 - 10:01 pre tašan

» INFO
Pneumatiky na DLko - Stránka 2 I_icon_minitimeSt 6 júl 2022 - 9:57 pre tašan

» Sraz Vstromclub.sk
Pneumatiky na DLko - Stránka 2 I_icon_minitimeNe 7 marec 2021 - 10:34 pre Zolike

Naši partneri
01 SMF
01 SMF
01 SMF
máj 2024
PoUtStŠtPiSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar

 

 Pneumatiky na DLko

Goto down 
+13
hooopy
mode
Zeiss
dreamer
bajker
Lajos
pfilipe
milo
bruno75
Mirco
MILANM
Easyrider
Slavo
17 posters
Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutorSpráva
bajker

bajker


Počet príspevkov : 436
Mesto : Bratislava

Pneumatiky na DLko - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pneumatiky na DLko   Pneumatiky na DLko - Stránka 2 I_icon_minitimeSo 30 január 2010 - 0:23

Slavo je to viazane iba na Tourance? Co ak by som zobral Karoo T (predok aj zadok).
Za dobru cenu by som kupil aj do zasoby :)
Návrat hore Goto down
MILANM

MILANM


Počet príspevkov : 219
Mesto : Drahovce,Slovakia

Pneumatiky na DLko - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pneumatiky na DLko   Pneumatiky na DLko - Stránka 2 I_icon_minitimeSo 30 január 2010 - 13:48

Mna by zaujímali Roadtec Z6.
Návrat hore Goto down
Slavo

Slavo


Počet príspevkov : 3742
Mesto : Krupina/Čertovica

Pneumatiky na DLko - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pneumatiky na DLko   Pneumatiky na DLko - Stránka 2 I_icon_minitimeNe 31 január 2010 - 10:54

Predajca ma rozne znacky, co sa tyka Metzeller, tak je distributor pre SR.
Takze sa spytam aj na ostatne co pisete...
Návrat hore Goto down
MILANM

MILANM


Počet príspevkov : 219
Mesto : Drahovce,Slovakia

Pneumatiky na DLko - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pneumatiky na DLko   Pneumatiky na DLko - Stránka 2 I_icon_minitimeSt 3 február 2010 - 17:04

Už vieme nejaké ceny?
Návrat hore Goto down
Slavo

Slavo


Počet príspevkov : 3742
Mesto : Krupina/Čertovica

Pneumatiky na DLko - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pneumatiky na DLko   Pneumatiky na DLko - Stránka 2 I_icon_minitimeSt 24 február 2010 - 6:27

takže idem zistiť ceny aby som vam dal info. predbežne čo som pozeral min.ceny boli u neho ešte nižšie ako čo robí akci Styxx, to len pre info...

čím viac nás bude tým lepšia bude cena, ma rozne znacky pneu...

tak dam v kratkej dobe info.

inak priamo na mieste vam to aj prezuju, cena je 10 eur za koleso...


EDIT 01.03.2010: Dnes som bol s predajcom a zatial este neprisli tym padom este
nevie ceny, urcite pridu uz v priebehu MARCA takze je to otazka naozaj par dni...
Návrat hore Goto down
dreamer

dreamer


Počet príspevkov : 14
Mesto : Bratislava

Pneumatiky na DLko - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pneumatiky na DLko   Pneumatiky na DLko - Stránka 2 I_icon_minitimePo 1 marec 2010 - 19:06

Ja chodim prezuvat do Ciech (Slavkov u Brna, www.moto-pneu.cz). Sada Metzeler Tourance je momentalne za 5150 Kc (199 €). Prezutie aj s vyvazenim 500 Kc (19 €). Teraz na jar tam idem menit aj retazovu sadu (D.I.D. X-ring zosilnena), dali mi dobru cenu. Su to fajn chlapici, chodim tam rad, lebo im mozem do prace kibicovat a zapalit si pri tom cigaretku Pneumatiky na DLko - Stránka 2 7256
Návrat hore Goto down
Slavo

Slavo


Počet príspevkov : 3742
Mesto : Krupina/Čertovica

Pneumatiky na DLko - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pneumatiky na DLko   Pneumatiky na DLko - Stránka 2 I_icon_minitimePo 1 marec 2010 - 19:15

tu by to malo byt lacnejsie dreamer, a je to v BA...


retaz.kit D.i.D. som kupil pred tyzdnom za 135 Eur, potom si mozes porovnat
ceny ...
Návrat hore Goto down
dreamer

dreamer


Počet príspevkov : 14
Mesto : Bratislava

Pneumatiky na DLko - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pneumatiky na DLko   Pneumatiky na DLko - Stránka 2 I_icon_minitimePo 1 marec 2010 - 19:26

Na sadu mam ponuku asi o 8 € nizsiu, vratane prace. Mne osobne nevadi, ze je to v Cechach, pre mna to je len dalsi pekny vylet na Stromceku Pneumatiky na DLko - Stránka 2 Icon_lol A ako som povedal, su tam fajn ludia, takze neriesim.

Edit: Jedna sa o retazovu sadu D.I.D. X-ring, 525ZVM2 (to "Z" ma znamenat zosilnenu verziu), 15/47/118 (primar, rozeta, pocet clankov).


Naposledy upravil dreamer dňa Po 1 marec 2010 - 19:41, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
MILANM

MILANM


Počet príspevkov : 219
Mesto : Drahovce,Slovakia

Pneumatiky na DLko - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pneumatiky na DLko   Pneumatiky na DLko - Stránka 2 I_icon_minitimePo 1 marec 2010 - 19:34

Ja tam mám zadnú pneu Roadtec Z6 a vyšla ma asi o 33 eur,lacnejšie ako v Ba so zľavou.Vo štvrtok si ju vyzdvihujem.
Návrat hore Goto down
Slavo

Slavo


Počet príspevkov : 3742
Mesto : Krupina/Čertovica

Pneumatiky na DLko - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pneumatiky na DLko   Pneumatiky na DLko - Stránka 2 I_icon_minitimePo 1 marec 2010 - 19:41

ja si radsej pockam na cerstve pneu, vyrobene v 2010...

ak mozete , potom tu zverejnite ceny za co ste to kupili, nech si to porovname.
Návrat hore Goto down
dreamer

dreamer


Počet príspevkov : 14
Mesto : Bratislava

Pneumatiky na DLko - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pneumatiky na DLko   Pneumatiky na DLko - Stránka 2 I_icon_minitimePo 1 marec 2010 - 19:47

Slavo, ja som tam prezuval na jesen minuly rok a pneu neboli leziaky, neviem kam tym mieris... Pneumatiky na DLko - Stránka 2 Icon_rolleyes
Návrat hore Goto down
Slavo

Slavo


Počet príspevkov : 3742
Mesto : Krupina/Čertovica

Pneumatiky na DLko - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pneumatiky na DLko   Pneumatiky na DLko - Stránka 2 I_icon_minitimePo 1 marec 2010 - 19:53

Nemierim tym nikde, som rad, ze si dal vediet dalsi zdroj.
Návrat hore Goto down
dreamer

dreamer


Počet príspevkov : 14
Mesto : Bratislava

Pneumatiky na DLko - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pneumatiky na DLko   Pneumatiky na DLko - Stránka 2 I_icon_minitimePo 1 marec 2010 - 19:58

OK Pneumatiky na DLko - Stránka 2 737210
Návrat hore Goto down
MILANM

MILANM


Počet príspevkov : 219
Mesto : Drahovce,Slovakia

Pneumatiky na DLko - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pneumatiky na DLko   Pneumatiky na DLko - Stránka 2 I_icon_minitimeUt 2 marec 2010 - 16:19

Tiež som tak kupoval aj minulý rok a spokojnosť.Je mi úplne jedno či je 2009 alebo 2010,keď je dobre skladovaná.Mením každú sezonu,lebo ich zjazdím.Keď niekto najazdí málo,tiež nejde kupovať nové len preto,lebo už má v podstate obuté ležiaky z vlanajška.
Návrat hore Goto down
Zeiss

Zeiss


Počet príspevkov : 81
Mesto : Dobroč

Pneumatiky na DLko - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pneumatiky na DLko   Pneumatiky na DLko - Stránka 2 I_icon_minitimeSt 10 marec 2010 - 14:37

no nazdar páni ja sa rozhodujem medzi Michelin Anakee 2 a Metzeler Touarence, čo by ste dali radšej? Viacej preferujem dobré jazdné vlastnosti ako životnosť.
Návrat hore Goto down
Slavo

Slavo


Počet príspevkov : 3742
Mesto : Krupina/Čertovica

Pneumatiky na DLko - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pneumatiky na DLko   Pneumatiky na DLko - Stránka 2 I_icon_minitimeSt 10 marec 2010 - 15:45

v 2007 co sli češi podobnu expediciu co idem v lete ja, písali ze anakee 2 nevydržalo ani cestu
tam...

ja osobne by som siel do touranceky jednoznačne.
Návrat hore Goto down
Easyrider

Easyrider


Počet príspevkov : 1661
Mesto : Dunajská Streda

Pneumatiky na DLko - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pneumatiky na DLko   Pneumatiky na DLko - Stránka 2 I_icon_minitimeSt 10 marec 2010 - 15:49

No, ak si chcel naznačiť, že životnosť a dobré jazdné vlastnosti nejdú dokopy, tak to nie je celkom pravda. Z vlastných skúseností viem, že Metzeler Tourance je veľmi dobrá, spoľahlivá, osvedčená pneu na V-Strom a to aj s dlhou životnosťou. Mám ju odskúšanú na suchom, na mokrom asfalte a aj v ľahkom teréne a vždy som sa mohol spoľahnúť. Takže túto značku hodnotím pozitívne.
Anakee nebudem hodnotiť bez vlastných skúseností.
Návrat hore Goto down
pfilipe

pfilipe


Počet príspevkov : 20
Mesto : Martin

Pneumatiky na DLko - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pneumatiky na DLko   Pneumatiky na DLko - Stránka 2 I_icon_minitimeSt 10 marec 2010 - 20:26

bruno75 napísal:
Pfilipe...neviem si to uplne predstavit (tie naklony po stupacku) kedze stuple gumu som este nejazdil ale k tym bridgestone origo gumach len tolko, ze ta guma je sice ....


Bruno75
Pneumatiky na DLko - Stránka 2 171437
http://www.motorkari.cz/upload/images/databaze/2009-12/171437.jpg prikladám ja link, aby si sa bruno mohol lepšie pozrieť na obutie :lol:
anakee má obuté kamarát na aprilií a obsolútna spokojnosť najazdené 20 000km, . aktuálne ide meniť na mitas E10.


Naposledy upravil pfilipe dňa St 10 marec 2010 - 20:36, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
Zeiss

Zeiss


Počet príspevkov : 81
Mesto : Dobroč

Pneumatiky na DLko - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pneumatiky na DLko   Pneumatiky na DLko - Stránka 2 I_icon_minitimeSt 10 marec 2010 - 20:35

nie easyrider nic take som nenaznacoval, myslel som to tak ze mi nezalezi na zivotnosti ale ovela viac na jazdnych vlastnostiach!!!
Návrat hore Goto down
bruno75

bruno75


Počet príspevkov : 265
Mesto : Trnava, SK

Pneumatiky na DLko - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pneumatiky na DLko   Pneumatiky na DLko - Stránka 2 I_icon_minitimeŠt 11 marec 2010 - 7:01

pfilipe...uznavam da sa to (aspon na fotke je to tak). Pre mna su ale stuple gumy na jazdu po nespevnenej vozovke pripadne teren. Samozrejme da sa aj cesta ale nie je to to spravne orechove. Asi tak ako s cestnymi gumami ist do terenu = da sa to ale ma to svoje limity.

bruno75
Návrat hore Goto down
Slavo

Slavo


Počet príspevkov : 3742
Mesto : Krupina/Čertovica

Pneumatiky na DLko - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pneumatiky na DLko   Pneumatiky na DLko - Stránka 2 I_icon_minitimeŠt 11 marec 2010 - 12:32

taky naklon robim bezne ako na tej fotke ale stupacky som este neoskrel.
sami to nejak nezda... ale tak jazdim tak ako ma to vnutorne pusti (ci uz
je to mozog, pocity, strach ci jazdne schopnosti, ci adrenalin).
Na jadranskej magistrale som siel nad 160 do zakrut a robil som neskutocne
naklony ale stupacku som nikdy neoskrel, alebo aspon som si to este nevsimol.

teraz by mi to bolo luto ked mam stupacky za 150 eura...
Návrat hore Goto down
milo

milo


Počet príspevkov : 131
Mesto : Lipany, Slovakia

Pneumatiky na DLko - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pneumatiky na DLko   Pneumatiky na DLko - Stránka 2 I_icon_minitimeŠt 11 marec 2010 - 16:26

Slavo,najprv sa musíš dobre najesť,povoliť zadný tlmič,podfúknuť pneu,motka si sadne trocha dolu a idéééš..... Pneumatiky na DLko - Stránka 2 Lol
Návrat hore Goto down
Easyrider

Easyrider


Počet príspevkov : 1661
Mesto : Dunajská Streda

Pneumatiky na DLko - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pneumatiky na DLko   Pneumatiky na DLko - Stránka 2 I_icon_minitimeŠt 11 marec 2010 - 21:12

Po pôvodných Bridgestone (už nikdy viac), po Continental TKC80 (príjemne ma prekvapila) a po Metzeler Tourance (pre mňa zatiaľ jednička), asi vyskúšam Pirelli Scorpion Trail click . Ak má niekto z vás skúsenosti touto pneumatikou, neváhajte a napíšte svoje dojmy. Ďakujem.
Návrat hore Goto down
Slavo

Slavo


Počet príspevkov : 3742
Mesto : Krupina/Čertovica

Pneumatiky na DLko - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pneumatiky na DLko   Pneumatiky na DLko - Stránka 2 I_icon_minitimeŠt 11 marec 2010 - 23:25

MILO: :lol!:
pripomenul si mi moje skusky v autoskole ked si za mna sadol instruktor a motorka klesla
na uroven skoro mojich kolien :laughting9: Tipek mal snad 150 kil... Bruchom ma otlacil na
nadrz... Boha, to bola jazda :) cakal som ze mi pojde predok motorky hore hehehe...

FERI: tie scorpiony maju pekne zvlastny dezen... neviem, pirelli som nikdy nemal...
Návrat hore Goto down
milo

milo


Počet príspevkov : 131
Mesto : Lipany, Slovakia

Pneumatiky na DLko - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pneumatiky na DLko   Pneumatiky na DLko - Stránka 2 I_icon_minitimePi 12 marec 2010 - 6:32

ak som dobre pozeral na tie Pirellky,sú označené ako novinka,takže sa asi skúseností nedočkáš Pneumatiky na DLko - Stránka 2 Icon_scratch
ale ak ma pamäť neklame,na nejakej značke boli montované z fabriky,ale ten ďalší model,.....no nespomeniem si na čom Pneumatiky na DLko - Stránka 2 99358
Návrat hore Goto down
Easyrider

Easyrider


Počet príspevkov : 1661
Mesto : Dunajská Streda

Pneumatiky na DLko - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pneumatiky na DLko   Pneumatiky na DLko - Stránka 2 I_icon_minitimePi 12 marec 2010 - 7:10

Táto pneumatika bola úplnou novinkou v minulom roku, keď sa dostala do obehu. Už vlani na jar som ju chcel obuť na svoj Strom, ale u nás ešte nepredávali a pri objednávke z Rakúska som spravil nejakú chybu a keďže som nezistil akú, tak už som ich nechcel znova objednávať.
Je pravda, že je označená ako novinka, ale už len v tom duchu, že je to posledná a zatiaľ najnovšia pneumatika od Pirelli pre dual šport. Preto som sa pýtal, lebo už prešiel rok a už by mohli byť aj nejaké tie osobné skúsenosti.
Návrat hore Goto down
mode

mode


Počet príspevkov : 216
Mesto : Martin

Pneumatiky na DLko - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pneumatiky na DLko   Pneumatiky na DLko - Stránka 2 I_icon_minitimePi 12 marec 2010 - 7:47

chlapy keďže na "pôvodných" Bridgestone mám iba 500km - a čaká ma na nich ešte celá životnosť, na čo si dať na nich pozor-čoho sa vyvarovať, v čom a kedy sú také zlé? Dík.
Návrat hore Goto down
Slavo

Slavo


Počet príspevkov : 3742
Mesto : Krupina/Čertovica

Pneumatiky na DLko - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pneumatiky na DLko   Pneumatiky na DLko - Stránka 2 I_icon_minitimePi 12 marec 2010 - 8:02

tie origo gumy BridgeStone strasne dlho vydrzia, ja uz mam na nich cez 13tis a dezen stale OK. Predpokladam, ze v pohode vydrzia cez 20tis. km.
Gumy su dost tvrde, dlhsie trva pokial sa zahreju.. V dazdi nemaju najlepsie
vlastnosti, viaceri sa vyjadrili, ze ich sem tam smykne...

Ja osobne mam skusenosti so stuplami, bolo mi luto vyhodit "nove" origo gumy
kedze mali najazdene len 1000km od novoty takze preto ich mam teraz obute...
Návrat hore Goto down
Easyrider

Easyrider


Počet príspevkov : 1661
Mesto : Dunajská Streda

Pneumatiky na DLko - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pneumatiky na DLko   Pneumatiky na DLko - Stránka 2 I_icon_minitimePi 12 marec 2010 - 9:19

Originál Bridgestone na V-Strom sa mi neosvedčili. Neznamená to ale, že by to neboli dobré pneumatiky, akurát, že sú od nej oveľa lepšie na V-Strom, a v tej cene.
Ja som na nich najazdil cez 18tisíc km a keď som ich vymenil ešte stále neboli ojazdené. Čo sa týka životnosti, vydržia fakt dlho.
Čo mi na nich vadilo, že majú strašne úzke teplotné rozpätie, cez ktoré sa môžeš spoľahnúť na túto pneumatiku. To znamená, že sa môžu šmyknúť na studenom, tak aj na príliš horúcom asfalte. Ako to Slavo spomenul, dlho trvá kým sa zahrejú a na mokrom asfalte tiež nie sú to po čom túžiš. Ale kým nevyskúšaš inú pneumatiku, tak to budeš brať ako samozrejmosť a naučíš sa kedy a kde si dávať pozor. Všetko záleží na štýle jazdy. Ak v zákrutách nechceš "šúchať stupačky", ak nejazdíš v zime a v daždi, tak tieto pneumatiky ti dlho vydržia a aj ty budeš spokojný.
Toto je môj osobný názor na túto pneumatiku po svojich skúsenostiach.
Návrat hore Goto down
bruno75

bruno75


Počet príspevkov : 265
Mesto : Trnava, SK

Pneumatiky na DLko - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pneumatiky na DLko   Pneumatiky na DLko - Stránka 2 I_icon_minitimePi 12 marec 2010 - 19:33

Mode...ak sa prehodis o stranku spat v tejto diskusii tak najdes popisane aj k tym origo gumam Bridgestone Trialwing.
Napriklad tu odo mna.....
k tym bridgestone origo gumach len tolko, ze ta guma je sice asi
najhorsia guma co sa tam da v sucastnosti obut ale aj tak tvrdim, ze je
stale nad schopnostami vacsiny z nas. Dokonca ta guma ta podrzi v pohode
aj v naklone "po hranu" az na to, ze ju musis mat patricne zahriatu.
Tym ze je tvrda, urcite nie je tak pohodova ako nejaka makka Tourancka
ale ked su zohrejes tak drzi slusne.
Origo je to predsa len
univerzalna pneu takze brali na ohlad vysoky kilometrovy dojazd, jazdu
vo vsetkych terenoch (samozrejme okrem skutocneho endura alebo bahna)
tak im z toho vysla tato zlatanina tvrdej zmesy, univerzalneho dezenu a
slusnej zivotnosti. No co uz proste do prvovyroby je to aj o cene takze
vzhladom na tieto fakty to zase nie je az taka zla volba. Ale urcite by
som si ju ako dalsiu sadu na V-stroma nekupil.
K tym zivotnostiam len
tolko, ze origo sa pohybuje od 12-20K a to si dovolim povedat, ze ten
co ju po 12K dava dolu tak nie preto, ze by bola zjazdena ale pre to, ze
jednoducho chce uz nieco lepsie. Inak zivotnost je dost neobjektivny
ukazovatel, kedze kazdy jazdime inak, brzdime inak, jazdime ine cesty
ine asfalty a tereny a kazdy mame aj iny pohlad na to, co je vlastne
zjadena guma.
Su taki co menia az ked je vidiet platno a su za taki
co menia ked sa vytvori v strede plocha kde pritom dezen ma kludne 3-4mm
ale uz tej gume "neveria".

Tak len tolko na margo veci.

Bruno75

____________________
DL650A K09 White

Návrat hore Goto down
Sponsored content





Pneumatiky na DLko - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pneumatiky na DLko   Pneumatiky na DLko - Stránka 2 I_icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Pneumatiky na DLko
Návrat hore 
Strana 2 z 4Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
V-STROM KLUB SLOVENSKO :: TECHNICKÁ PORADŇA :: Doplnky na moto-
Prejdi na: