V-STROM KLUB SLOVENSKO
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

V-STROM KLUB SLOVENSKO

KOMUNITA MAJITEĽOV A PRIAZNIVCOV CESTOVNÝCH ENDÚR
 
DomovGalleryLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenie
Prihlásenie
Užívateľ:
Heslo:
Prihlásiť automaticky pri ďalšej návšteve: 
:: Zabudli ste svoje heslo?
Posledná téma
» Comeback
cestovné poistenie I_icon_minitimeSo 6 apríl 2024 - 12:50 pre Zolike

» MilankoDL odpočívaj v pokoji
cestovné poistenie I_icon_minitimeUt 1 august 2023 - 21:17 pre vanas-v1

» Suzuki v strom 800 DL / 2023
cestovné poistenie I_icon_minitimeSo 29 júl 2023 - 18:39 pre Slavo

» Jesenne stretnutie V-Strom CZ/SK
cestovné poistenie I_icon_minitimeSt 7 jún 2023 - 19:51 pre Zolike

» Kam v roku 2023
cestovné poistenie I_icon_minitimeSo 29 apríl 2023 - 11:48 pre Topol85

» Klubové nálepky 7x7cm
cestovné poistenie I_icon_minitimeSt 11 január 2023 - 19:53 pre hruso25

» DL 1000
cestovné poistenie I_icon_minitimeSt 6 júl 2022 - 10:01 pre tašan

» INFO
cestovné poistenie I_icon_minitimeSt 6 júl 2022 - 9:57 pre tašan

» Sraz Vstromclub.sk
cestovné poistenie I_icon_minitimeNe 7 marec 2021 - 10:34 pre Zolike

Naši partneri
01 SMF
01 SMF
01 SMF
máj 2024
PoUtStŠtPiSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar

 

 cestovné poistenie

Goto down 
4 posters
AutorSpráva
sanyo1

sanyo1


Počet príspevkov : 93
Mesto : levice

cestovné poistenie Empty
OdoslaťPredmet: cestovné poistenie   cestovné poistenie I_icon_minitimeUt 5 jún 2012 - 18:11

Dnes som sa zastavil v Union-e ohľadne cest.poistenia a pani mi povedala že ja ako motorkár si musím zaplatiť produkt šport a nie turista.V podmienkach šport sú spomenuté ako športová disciplína motoristické disciplíny na zemi.Takže z toho mi vychádza že jazda na moto je šport.disciplína.Aké máte skúsenosti s poisteným Vy pri ceste za hranice.
Návrat hore Goto down
Slavo

Slavo


Počet príspevkov : 3742
Mesto : Krupina/Čertovica

cestovné poistenie Empty
OdoslaťPredmet: Re: cestovné poistenie   cestovné poistenie I_icon_minitimeUt 5 jún 2012 - 19:11

ja som sa poistil ONLINE pred Tureckom, myslim ze na tejto stranke:

http://www.superpoistenie.sk/cestovne/vypocet?gclid=CJKRz7fLt7ACFUi_zAodHzbR6w


Po zaplateni (kreditnou kartou platba cez internet) mi to samo spravilo tlaciva, ktore
som si uz len vytlacil.

V ramci Europy sa da vybavit este aj Europsky preukaz poistenca ktory sa vydava zdarma
ale trva to asi 2 tyzdne... Ja som vo vseobecnej zdravotnej tak tam som poziadal o vydanie
preukazu.
Návrat hore Goto down
Easyrider

Easyrider


Počet príspevkov : 1661
Mesto : Dunajská Streda

cestovné poistenie Empty
OdoslaťPredmet: Re: cestovné poistenie   cestovné poistenie I_icon_minitimeUt 5 jún 2012 - 19:29

Ja som v UNION uzatváral poistenie aj on line aj osobne v pobočke a vždy som povedal že ideme na motorke ale takú blbosť mi nikdy nepovedali. To či turista alebo šport, to má byť cieľ záujmu a nie že ako sa tam dostaneš.
Návrat hore Goto down
sanyo1

sanyo1


Počet príspevkov : 93
Mesto : levice

cestovné poistenie Empty
OdoslaťPredmet: Re: cestovné poistenie   cestovné poistenie I_icon_minitimeSt 6 jún 2012 - 8:05

dnes som volal do poisťovne Union,kde mi bolo vysvetlené,že cestovné poistenie sa nevzťahuje na úrazy a škody spôsobené pri nehode ale len mimo moto.Ja som mal mylnú predstavu že sa to vzťahuje aj na moto.Takže ,keď si nedajbože ublížim na moto,tak náklady by mala hradiť zdravotná poisťovňa.
Návrat hore Goto down
Tolan

Tolan


Počet príspevkov : 577
Mesto : Hlohovec

cestovné poistenie Empty
OdoslaťPredmet: Re: cestovné poistenie   cestovné poistenie I_icon_minitimeSt 6 jún 2012 - 10:03

ked si precitate podmienky UNIONU -clanok vyluky z poistenia - tak zistete, ze to poistenie bude platne len v pripade ze budete ticho a tiezvo sediet doma pri vypnutej telke...na vsetky ostatne "rizikeve aktivity" sa nevztahuje.... cestovné poistenie 27672 cestovné poistenie 27672 cestovné poistenie 27672
Návrat hore Goto down
Easyrider

Easyrider


Počet príspevkov : 1661
Mesto : Dunajská Streda

cestovné poistenie Empty
OdoslaťPredmet: Re: cestovné poistenie   cestovné poistenie I_icon_minitimeSt 6 jún 2012 - 10:39

No...ešteže sme už doma a v poriadku cestovné poistenie 358932934.
Návrat hore Goto down
sanyo1

sanyo1


Počet príspevkov : 93
Mesto : levice

cestovné poistenie Empty
OdoslaťPredmet: Re: cestovné poistenie   cestovné poistenie I_icon_minitimeSt 6 jún 2012 - 11:52

čo teda odporučíte
Návrat hore Goto down
Tolan

Tolan


Počet príspevkov : 577
Mesto : Hlohovec

cestovné poistenie Empty
OdoslaťPredmet: Re: cestovné poistenie   cestovné poistenie I_icon_minitimeSt 6 jún 2012 - 12:09

tazko povedat..ja mam s poistovnami zle skusenosti...ked sa idem dat poistit tak si nechavam vzdy preverit zmluvne podmienky a vobec ale ze VOBEC nesmies verit tomu co ti hovoria poistovaci (nemaju o tom ani paaaaru!!!! overene na sebe velakrat...). Vzdy plati to co je vo vseobecnych zmluvnych podmienkach a tymi najmensimi pismenkami...ked si taku zmluvu prestudujes alebo das nejakemu pravnikovi tak pochopis, ze v podstate ti je taka poistka na dve veci...ja to riesim tak, ze ked uz si davam nejake poistenie tak si zakrtnem patricnu rizikovu skupinu a samozrejme tie zmluvne podmienky presne treba prestudovat aby si vedel co mozes cakat. A ked sa uz bavis z nejakym poistovakom a pytas sa ho co tam spada tak ho treba vyzvat aby ti to ukazal na papieri....velakrat potom odisly z dlhym nosom...
Návrat hore Goto down
sanyo1

sanyo1


Počet príspevkov : 93
Mesto : levice

cestovné poistenie Empty
OdoslaťPredmet: Re: cestovné poistenie   cestovné poistenie I_icon_minitimeSt 6 jún 2012 - 12:30

díki za rady,ide mi len o to,že keď sa niečo stane,tak aby sa zo mňa nestal žobrák.
Návrat hore Goto down
Easyrider

Easyrider


Počet príspevkov : 1661
Mesto : Dunajská Streda

cestovné poistenie Empty
OdoslaťPredmet: Re: cestovné poistenie   cestovné poistenie I_icon_minitimeSt 19 jún 2013 - 13:04

Sezóna fičí v plnom prúde, tak opäť je aktuálna táto téma. Tolan mi nasadil chrobáka do hlavy, preto som oslovil dve poisťovne, UNION a AXA. Obrátil som sa na nich s konkrétnou otázkou, citujem:

"Dobrý deň
Už roky dozadu využívam Cestovné poistenie od UNION. Som vyznávačom mototuristiky. Pri uzatváraní poistenia mi vždy určili rizikovú skupinu Turista. Objavili sa však názory, že to nepostačuje, keďže by sa mohlo jednať o motoristický šport. Lenže ja necestujem do zahraničia cieľom zúčastniť sa motoristického športu. Svoj motocykel využívam výlučne ako dopravný prostriedok.
26.6. odchádzam na Nordkapp cez európske štáty. A opäť uvažujem o cestovnom poistení od UNION. Preto vás žiadam o upresnenie, ktorú rizikovú skupinu mám zvoliť, resp. konkrétne odporučenie cestovného poistenia."

A dostal som túto odpoveď:

"Dobry den,pan Varga
nakolko motocykel vyuzivate len ako dopravny prostriedok  a okrem toho nebudete  v zahrnici vykonavat ziadne sporty alebo manualnu pracu tak poistenie Turista je v poriadku

S pozdravom 
Alena Halaskova
operator zakaznickeho centra

Union poistovna, a.s. 
Bajkalska 29/A 
813 60  Bratislava "

Tá istá odpoveď aj z AXA.
Keby to predsa bolo inak ako to píšu, tak aspoň mám oficiálnu správu od nich. Možno mi to nepomôže, možno áno. Ale radšej nech nič sa nestane.

Čo sa týka poisťovne európska, tak tam som nenašiel rizikové skupiny, tak ako ich uvádzajú ostatné poisťovne.
Návrat hore Goto down
Sponsored content





cestovné poistenie Empty
OdoslaťPredmet: Re: cestovné poistenie   cestovné poistenie I_icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
cestovné poistenie
Návrat hore 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Poistenie na cestach
» Poistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou mot.vozidla

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
V-STROM KLUB SLOVENSKO :: VŠEOBECNÉ FÓRUM :: O všetkom...-
Prejdi na: