V-STROM KLUB SLOVENSKO
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

V-STROM KLUB SLOVENSKO

KOMUNITA MAJITEĽOV A PRIAZNIVCOV CESTOVNÝCH ENDÚR
 
DomovGalleryLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenie
Prihlásenie
Užívateľ:
Heslo:
Prihlásiť automaticky pri ďalšej návšteve: 
:: Zabudli ste svoje heslo?
Posledná téma
» Comeback
hluk pri zábere I_icon_minitimeSo 6 apríl 2024 - 12:50 pre Zolike

» MilankoDL odpočívaj v pokoji
hluk pri zábere I_icon_minitimeUt 1 august 2023 - 21:17 pre vanas-v1

» Suzuki v strom 800 DL / 2023
hluk pri zábere I_icon_minitimeSo 29 júl 2023 - 18:39 pre Slavo

» Jesenne stretnutie V-Strom CZ/SK
hluk pri zábere I_icon_minitimeSt 7 jún 2023 - 19:51 pre Zolike

» Kam v roku 2023
hluk pri zábere I_icon_minitimeSo 29 apríl 2023 - 11:48 pre Topol85

» Klubové nálepky 7x7cm
hluk pri zábere I_icon_minitimeSt 11 január 2023 - 19:53 pre hruso25

» DL 1000
hluk pri zábere I_icon_minitimeSt 6 júl 2022 - 10:01 pre tašan

» INFO
hluk pri zábere I_icon_minitimeSt 6 júl 2022 - 9:57 pre tašan

» Sraz Vstromclub.sk
hluk pri zábere I_icon_minitimeNe 7 marec 2021 - 10:34 pre Zolike

Naši partneri
01 SMF
01 SMF
01 SMF
máj 2024
PoUtStŠtPiSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar

 

 hluk pri zábere

Goto down 
+5
radovanbagacka
hltac
bruno75
Slavo
mode
9 posters
AutorSpráva
mode

mode


Počet príspevkov : 216
Mesto : Martin

hluk pri zábere Empty
OdoslaťPredmet: hluk pri zábere   hluk pri zábere I_icon_minitimePo 19 apríl 2010 - 11:22

Prosím o radu skúsených Stromákov.
Neviem či to už tak bolo od nova ale myslím že len teraz (šiel som s vyklopenou prilbou) som zaregistroval hluk (taký štrkotavý,tvrdý, kovový) z "hnacieho ústrojenstva" ako keby to išlo od malého reťazového koliečka. Hluk je iba keď je reťaz v zábere! Ak brzdím motorom alebo je vypnutá spojka je to OK. hluk pri zábere Icon_biggrin
Môj dojem je akoby v hlučnom "ukladaní" sa reťaze do malého reťazového kolieska ??
Je to normálne? alebo to smrdí problémami? hluk pri zábere Icon_cry hluk pri zábere Icon_cry hluk pri zábere Icon_cry
Inak menil sa olej po 1000km (mám ho nad "rysku" - hurá autorizovaný servis hluk pri zábere Icon_eek )
a namazal som reťaz (Castrol white....), priehyb je OK.
Ď. hluk pri zábere Icon_scratch hluk pri zábere Icon_scratch hluk pri zábere Icon_scratch hluk pri zábere Icon_scratch
Návrat hore Goto down
Slavo

Slavo


Počet príspevkov : 3742
Mesto : Krupina/Čertovica

hluk pri zábere Empty
OdoslaťPredmet: Re: hluk pri zábere   hluk pri zábere I_icon_minitimePo 19 apríl 2010 - 11:43

tuto temu prenecham radsej skusenejsim technicky-zdatnejsim stromakom

len jedna rada:

neodporuca sa davat dokonca je to nebezpecne davat OLEJ viac ako sa ma (nad rysku). Skusenejsi by vedeli vysvetlit preco..


Slavo
Návrat hore Goto down
mode

mode


Počet príspevkov : 216
Mesto : Martin

hluk pri zábere Empty
OdoslaťPredmet: Re: hluk pri zábere   hluk pri zábere I_icon_minitimePo 19 apríl 2010 - 13:10

olej viem - preto som písal "hurá" autorizovaný servis hluk pri zábere Icon_eek.
Návrat hore Goto down
bruno75

bruno75


Počet príspevkov : 265
Mesto : Trnava, SK

hluk pri zábere Empty
OdoslaťPredmet: Re: hluk pri zábere   hluk pri zábere I_icon_minitimePo 19 apríl 2010 - 18:33

Mode... :D nic neries, je to bezny prejav vsetkych stromov.
Prejavuje sa to takym suchotavym hlucnym zvukom na kazdom prevodom stupni trochu inym ale je to pomerne silne az ma clovek pocit, ze toto urcite nemoze robit zdravy motor.
Ja som to prvy krat zbadal tiez niekde okolo 1000-1500km ked som sa prvy krat na kusku previezol bez prilby a myslel som si, ze sa nieco posralo kedze som ju prave doumyval. Tiez som hned kontroloval retaz ale ani po namazani ziadna zmena (tiez len ten suchotavy zvuk pri zabere motora co mi az neskor doslo, ze to nemoze byt retaz kedze tam je viac menej jedno ci je motor v zabere alebo sa len toci pripadne sa brzdi motorom).
Dost som sa snazil prist na to, co by to mohlo robit ale nic som nenasiel. Osobne si myslim, ze ten suchotavy zvuk robi spojka, konkretne pritlacne struny na lamelach ktore by mohli vydavat prave tento chrastavy zvuk v zabere, kedze prave vtedy su volne a do celeho spojkoveho kosa sa prenasaju vibracie z klukoveho hriadela pri zabere. Na ceskom fore sa to riesilo v jednom prispevku kde si nechavali tie strunky prelisovat (pouzili tusim origo s favorita) a zevraj chrastenie prestalo.
Ja som vsak zatial nemal chut a ani cas sa vrtat v motore a jednoducho som to prestal riesit.
Naposledy vcera som sa tiez znova po umyti masiny na nej previezol naschval bez prilby a je to taky rachot, ze sa cudujem ze okoloiduci neodskakuju ked idem okolo nich :D
Dufam, ze som ti pomohol. Pripadne skus sadnut na iny strom ci robi to iste.

Bruno 75
Návrat hore Goto down
Slavo

Slavo


Počet príspevkov : 3742
Mesto : Krupina/Čertovica

hluk pri zábere Empty
OdoslaťPredmet: Re: hluk pri zábere   hluk pri zábere I_icon_minitimePo 19 apríl 2010 - 19:24

Ja nic nepocujem suchotat, zeby vdaka kvalitke od sudruhov z NDR, Schuberte S1 Pro?
Zvuk stroma sa mne osobne velmi paci, este ked som mal VIPER tak to bolo to prave
orechove yeah len nik nechcel za mnou jazdit a ked ja rad vediem vyjazdy..
Návrat hore Goto down
bruno75

bruno75


Počet príspevkov : 265
Mesto : Trnava, SK

hluk pri zábere Empty
OdoslaťPredmet: Re: hluk pri zábere   hluk pri zábere I_icon_minitimePo 19 apríl 2010 - 19:47

Slavo...cez prilbu tiez nepocujem ziadne divne zvuky a to aj ked je otvorena (Schubert S2).
Skus sa ale previest bez prilby a uvidis, ze nebudes chapat co ta tak silno chrasti. Skus ako sa to da co najskor nech viem, ze nie som sam (+mode) ktory ma tento problem. Dik.
Návrat hore Goto down
mode

mode


Počet príspevkov : 216
Mesto : Martin

hluk pri zábere Empty
OdoslaťPredmet: Re: hluk pri zábere   hluk pri zábere I_icon_minitimeUt 20 apríl 2010 - 7:31

Bruno relatívne si ma ukludnil, a s tým: "okoloiduci neodskakuju ked idem okolo nich" si to vystihol.
Je to v mojich ušiach "nezdravý zvuk". Ale keď ide strom okolo mňa tak som si to nevšimol, iba keď sedím na ňom hluk pri zábere Icon_scratch . Ustane to aj vtedy keď do kopca dobre pridáš. (asi je niekde blbá vôľa... hluk pri zábere Icon_scratch hluk pri zábere Icon_scratch )

Slavo v prilbe to skoro nepočuť....ideálne je ak je bokom aj nejaká stena-to je potom štrkot! hluk pri zábere Icon_eek hluk pri zábere Icon_eek hluk pri zábere Icon_eek hluk pri zábere Icon_question
Návrat hore Goto down
bruno75

bruno75


Počet príspevkov : 265
Mesto : Trnava, SK

hluk pri zábere Empty
OdoslaťPredmet: Re: hluk pri zábere   hluk pri zábere I_icon_minitimeUt 20 apríl 2010 - 8:06

Slavo, som si isty, ze aj tebe sa to prejavuje rovnako. Nie je problem ak mas zaujem tak si mozeme na chvilu prehodit masiny a vyskusas moju ci sa ti zda zvukovym prejavom ina ako tvoja.

Mode...ano ak ides popri stene tak je to este vyraznejsi prejav. Tiez ale nechapem preco je to pocut hlavne ked si na masine (bez prilby) a nie ked sa ako chodec pozeras na iducu masinu.
Návrat hore Goto down
mode

mode


Počet príspevkov : 216
Mesto : Martin

hluk pri zábere Empty
OdoslaťPredmet: Re: hluk pri zábere   hluk pri zábere I_icon_minitimeUt 20 apríl 2010 - 8:51

Braňo, koľko oleja ti dali na prehliadke? Mne tam dali nad rysku. V okienku je hore iba malá bublinka ako vo vodováhe!
Toto prelievanie olejom zažívam aj v servise s autom, a pri tom všade píšu že je to zle! (Dúfam že mi neodf. katalizátor).
Počul si drnčanie aj na inom ako K9 ? (ak má Slavo pravdu - mám obavu), nik sa na to nesťažuje a mne nezdravé zvuky hneď znepokoja.
...A to som fanúškom DM hluk pri zábere 67169 hluk pri zábere Icon_biggrin
Návrat hore Goto down
Slavo

Slavo


Počet príspevkov : 3742
Mesto : Krupina/Čertovica

hluk pri zábere Empty
OdoslaťPredmet: Re: hluk pri zábere   hluk pri zábere I_icon_minitimeUt 20 apríl 2010 - 9:49

Mode, ten zvuk je prirodzeny. Bezne ho pocujem ked prefrci okolo mna strom
a ja povedzme stojim na ceste ako chodec alebo ked som v aute. Kedze jazdim
samozrejme v prilbe na masine, tak to nevnimam.
Niekde tu v technickej casti v clankoch mame ten test stroma po 100tis km od toho pana cestovatela z Ciech a jeho zaver je co by na strome nemenil okrem ramu a inych veci hlavne MOTOR. Vseobecne je zname, ze Suzuki motory su nesmrtelne...

Co sa tyka oleja, vznika tam obrovsky tlak tym ze je ho vela atd., videl som to
na vlastne oci ked sa mne podarilo preliat omylom a tyzden som na tom jazdil a siel
som na garancku tak ked to technik otvoril a chcel vypustit olej tak to doslova vytrysklo...

Slavo
Návrat hore Goto down
Slavo

Slavo


Počet príspevkov : 3742
Mesto : Krupina/Čertovica

hluk pri zábere Empty
OdoslaťPredmet: Re: hluk pri zábere   hluk pri zábere I_icon_minitimeUt 20 apríl 2010 - 9:54

budme radi ze mame STROMY. Kebyze mame DUCATI, stazovali by sme sa ze nam
tam zabudli vidlicove kluce v motore. heheheh
Návrat hore Goto down
mode

mode


Počet príspevkov : 216
Mesto : Martin

hluk pri zábere Empty
OdoslaťPredmet: Re: hluk pri zábere   hluk pri zábere I_icon_minitimeUt 20 apríl 2010 - 10:07

Slavo olej mi liali v styxe bb, písal som im mail, že som ho teraz kontroloval a zdá sa ho veľa a že trochu vypustím, odpísali že to kontrolovali a bolo to OK a nemám teda nič vypúšťať.... hluk pri zábere Icon_scratch (Hmm no prvého bolo menej hluk pri zábere Icon_scratch ) Asi im pošlem foto.....
Návrat hore Goto down
bruno75

bruno75


Počet príspevkov : 265
Mesto : Trnava, SK

hluk pri zábere Empty
OdoslaťPredmet: Re: hluk pri zábere   hluk pri zábere I_icon_minitimeUt 20 apríl 2010 - 12:07

Mode...olej mi davaju po vrchnu rysku ale nie vzdy sa to da presne povedat, kedze nie vzdy das motorku do vodovahy. Ak je 2-3mm nad ryskou tak si s tym nemusis robit tazku hlavu to je este stale v pohode. Horsie by to bolo ak by si nevidel cez to okienko ziadny vzduch to by bolo treba riesit.
Netvrdim, ze vela oleja je v pohode ale vela znamena ked sa ti radikalne zvysi hladina a napriklad kluka musi prekonavat vacsi odpor tocenim sa v oleji. Samozrejme aj priestor vo vnutri motora je tym padom zmenseny a ciastocne podfukovanie pod piest teda nema kam ist (pisem po lopate) to ma za nasledok, ze v motorovej casti stupa tlak a tlak si hlada cestu najmensieho odporu co su vacsinou gufera alebo tesnenia a zrazu ti zacne z motora tiect olej. Vacsinou tusim prdne gufero na malom kolecku (tusim je to primarne) na nahon retaze a vali sa tade olej ako zo starej embecky.

Vsjo jasno?

Slavo: Prevez sa prosim bez prilby okolo baraku, na skusku...pls. Povedz ci si sa nezlakol toho zvuku :D

Bruno75
Návrat hore Goto down
mode

mode


Počet príspevkov : 216
Mesto : Martin

hluk pri zábere Empty
OdoslaťPredmet: Re: hluk pri zábere   hluk pri zábere I_icon_minitimeUt 20 apríl 2010 - 12:33

da vsjo jasno......ešte nepoznám tento motor na čo je citlivý... hluk pri zábere Icon_wink( napr. práve tých gufer sa obávam resp. katalyzátora.)
pojdem to pozrieť a rozhodnem sa v garáži čo spravím.... hluk pri zábere 465172

PS:Braňo som zvedavý na Slava, či príde zľaknutý...zvlášť teraz keď do stromčeka toľko investoval hluk pri zábere 551942 , hluk pri zábere 743779
Návrat hore Goto down
Slavo

Slavo


Počet príspevkov : 3742
Mesto : Krupina/Čertovica

hluk pri zábere Empty
OdoslaťPredmet: Re: hluk pri zábere   hluk pri zábere I_icon_minitimeUt 20 apríl 2010 - 13:04

poobede sa ideme prebehnut s Lajosom niekam tak vyskusam.
Návrat hore Goto down
bruno75

bruno75


Počet príspevkov : 265
Mesto : Trnava, SK

hluk pri zábere Empty
OdoslaťPredmet: Re: hluk pri zábere   hluk pri zábere I_icon_minitimeSt 21 apríl 2010 - 6:49

Tak ako Slavo? Skusal si sa previest bez prilby?
Návrat hore Goto down
Slavo

Slavo


Počet príspevkov : 3742
Mesto : Krupina/Čertovica

hluk pri zábere Empty
OdoslaťPredmet: Re: hluk pri zábere   hluk pri zábere I_icon_minitimeSt 21 apríl 2010 - 8:12

bohuzial poobede zacalo v SC prsat aj v BA tak sme radsej nesli jazdit.

vcera som si lepil reflexne nalepky na kufre tak som si dal 3 kolecka po
garazovej chodbe ale ako vravim - mne sa ten zvuk páči a nepocujem
nic zle rusive. Ja fakt neviem..
Návrat hore Goto down
mode

mode


Počet príspevkov : 216
Mesto : Martin

hluk pri zábere Empty
OdoslaťPredmet: Re: hluk pri zábere   hluk pri zábere I_icon_minitimePo 14 jún 2010 - 21:08

tak podľa posledných pozorovaní hluk robí reťaz. Keď nastavím predpísaných 30mm je vačší ako keď sa potom sama uvolní hluk pri zábere Icon_cry ....teraz mám cca 40mm a mierne to stíchlo
Vždy keď nastavím na 30mm (už 3x) sama sa po 1tkm povolí na 40-50mm je mi to divné.. hluk pri zábere Icon_eek .(samozrejme vždy stíchne...)
Návrat hore Goto down
hltac

hltac


Počet príspevkov : 332
Mesto : Bratislava

hluk pri zábere Empty
OdoslaťPredmet: Re: hluk pri zábere   hluk pri zábere I_icon_minitimePo 14 jún 2010 - 21:41

Ja som sa tiez z niecim podobnym stretol,.. Teda aspon myslim,.. Ale ked som sa rozpraval s mojim znamim servisakom,.. tak mi povedal ze to skor tipuje na rezonaciu od nadrze,... Lebo strom ju ma opevnenu napevno skrutkou k ramu. A tym by mohol vzniknut ten zvuk. (plechovy) Ine moto ju maju mierne odpruzenu. Robi mi to ked vacsiou pustim plyn a brzdim motorom.
Návrat hore Goto down
radovanbagacka

radovanbagacka


Počet príspevkov : 44
Mesto : Banská Bystrica

hluk pri zábere Empty
OdoslaťPredmet: Re: hluk pri zábere   hluk pri zábere I_icon_minitimeSo 14 máj 2011 - 20:03

ten zvuk vydava aj moj Strom... Ale... je normalne ze niekedy pri zaradeni 1 to az nechutne cvakne? Niekedy to tam padne lahko, potichu, niekedy normalna rana... je to bezne?
Návrat hore Goto down
yoyo

yoyo


Počet príspevkov : 25
Mesto : KE

hluk pri zábere Empty
OdoslaťPredmet: Re: hluk pri zábere   hluk pri zábere I_icon_minitimeNe 15 máj 2011 - 20:24

Neboj to je bezne. Problem bude az to prestane, potom sa budes musiet rozbiehat na dvojke ;-).
Návrat hore Goto down
roxor

roxor


Počet príspevkov : 31
Mesto : P Ulany

hluk pri zábere Empty
OdoslaťPredmet: Re: hluk pri zábere   hluk pri zábere I_icon_minitimePo 28 apríl 2014 - 19:46

Dnes som rozobral spojkový koš. Tiež som mal podobný problém. Pri zaradeni 1 (nie však vždy iba pri rozjazde do kopca) nechutný kovový zvuk z motora.  zistil som, že struny ktoré sú osadené v koši majú neskutočnú vôľu. Z najväčšou pravdepodobnosťou tu je ten pes zakopaný. Koľko stojí nový koš? menil ho už niekto?
Attachments
hluk pri zábere Attachmentspojkovy kos.jpg
You don't have permission to download attachments.
(137 Kb) Downloaded 21 times
Návrat hore Goto down
roxor

roxor


Počet príspevkov : 31
Mesto : P Ulany

hluk pri zábere Empty
OdoslaťPredmet: Re: hluk pri zábere   hluk pri zábere I_icon_minitimeŠt 1 máj 2014 - 20:21

Ešte nikto nemenil spojkový koš ?
Návrat hore Goto down
vladom

vladom


Počet príspevkov : 121
Mesto : PUCHOV

hluk pri zábere Empty
OdoslaťPredmet: Re: hluk pri zábere   hluk pri zábere I_icon_minitimeŠt 1 máj 2014 - 21:54

Cital som o tom na ceskom fore, ze starsie DL1000 s tym mavaju problem.
Udajne sa da an tom este vela najadit len je to trocha neprijemne.

Bud sa da vymenit za novy spojkovy kos - mozno pasuje aj z TL1000.
Alebo som videl niekde upravu - podlozenia strun podlozkami - a ich nabodnutim aby nevypadli.

Pokial je moznost - mozno by slo spravit aj nove struny a vymenit - mozno bude treba uz trocha dlhsie - ale treba poriadne.
Lebo klasicke co sa vyrabaju len stacanim zvyknu zmaknut.
Návrat hore Goto down
marecek

marecek


Počet príspevkov : 591
Mesto : Bratislava

hluk pri zábere Empty
OdoslaťPredmet: Re: hluk pri zábere   hluk pri zábere I_icon_minitimeUt 6 máj 2014 - 15:44

celkom draha vec ten spojkovy kos.. neviem ci by ti nepomohlo tak ako chalani riesia ze daju len nove struny a dalsich par tisic km hrkas...  ale je fakt ze vobec netusim v akom stave mas ten kos...

marek...  wave
Návrat hore Goto down
roxor

roxor


Počet príspevkov : 31
Mesto : P Ulany

hluk pri zábere Empty
OdoslaťPredmet: Re: hluk pri zábere   hluk pri zábere I_icon_minitimeUt 6 máj 2014 - 18:16

Cena koša v HP moto Matuškovo 360€ nové tesnenie, matica na spojkovom koši, plechy medzi lamelami cena s prácou 460€  scratch Hluk pri zábere vyriešený. yeah
Návrat hore Goto down
Sponsored content





hluk pri zábere Empty
OdoslaťPredmet: Re: hluk pri zábere   hluk pri zábere I_icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
hluk pri zábere
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
V-STROM KLUB SLOVENSKO :: TECHNICKÁ PORADŇA :: Motor-
Prejdi na: